چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 24 دی 1393 | 14 January 2015
کی‌روش را برای «هیچ» بخواهیم: بُردیم ولی ذوق زده نشویم!

کسی که مسابقه ای را ندیده در اولین مواجهه با کسی که مسابقه را دیده می پرسد، نتیجه چه شد؟ کمتر پیش آمده بپرسد تیم چطور بازی کرد؟ در حقیقت «نتیجه» ملاک قضاوت است. اگر تیم زیبا و چشم‌نواز بازی کند اما نتیجه به دست نیاورد به دل نمی‌نشیند و تکرار انتقاد را به همراه دارد. انتقادی که بازی زیبا را زیر سوال می‌برد و در نهایت عرصه را بر مربی تنگ می‌کند. پس به کی‌روش حق بدهید با سبکی که دوست دارد دنبال نتیجه باشد و متناسب با توان تیم، ایده برای بازی بدهد.

 

ما حمله پی درپی و پیروزی را دوست داریم، اما کی‌روش فوتبال منطق‌گرا را بر خواست ما ترجیح می‌دهد. شاید هم دست او خالی است که نمی‌تواند مطابق میل بازی کند. مجتبی جباری رفته، اما آیا کسی به جای او هست؟ در جام جهانی اشکان دژاگه که در همه‌ی عمرش مدافع یا هافبک راست بوده پشت فورواد بازی کرد. علی دایی رفته اما آیا کسی به جای او هست؟ مدت‌هاست که ما به دلیل نداشتن یک مهاجم سرزن با یک مهاجم بازی می‌کنیم. در جلوی خط دفاعی هنوز هم جواد و آندو مدعی بازی‌اند و دریغ از هافبکی که در جلوی خط دفاعی رو به جلو بازی کند. بگذریم...

پیروزی مقابل بحرین ذوق‌زدگی ندارد؛ نتیجه‌ای که در این بازی رقم خورد واقعیت فوتبال دو کشور بود. این پیروزی نباید ما را به مدح و ستایش کی‌روش وادارد. اما زیباتر از هوشمندی کی‌روش در چینش تیم، هدایت تیم در جریان بازی، تعویض‌ها و در نهایت گل‌های به ثمر رسیده و موقعیت گل‌هایی که خلق شد اما به ثمر ننشست ازسوی نیمکت تیم ملی، بود. احسان حاج صفی با یک شوت تماشایی دروازه بحرین را باز کرد، اما خوشحال‌تر از او بازیکنان نیمکت‌نشین بودند؛ این صحنه بعد از گلزنی مسعود شجاعی هم تکرار شد.

این یعنی همدلی. یعنی وحدت واقعی نه وحدت زبانی. این یعنی تیم ملی را برای تیم ملی دوست داشتن نه تیم ملی را برای خود دوست نداشتن. یعنی عشق به ایران. این یعنی داشتن یک هدف مشترک و حفظ شأن پیراهن تیم ملی. این شرایط را کی‌روش به وجود آورده است. اگر کی‌روش به جز این، هیچ به تیم ملی نداده باشد همین دلیل برای دوست داشتن او کافی است. شب زنده‌داری‌های تیم ملی در جام ملت‌های2000 لبنان، لگد به ساک پزشک تیم ملی در جام جهانی2006 و... از یادمان نرفته، ایضا یادمان مانده که ر ئیس فدراسیون فوتبال می‌خواست برای دعوت از بازیکن به آنسوی مرزها سفر کند!

امروز همه‌ی ملی پوشان پیراهن تیم ملی را دوست دارند و دیگر کسی با هوای نفسش با پیراهن تیم ملی برخورد نمی‌کند... آقای کی‌روش از پیروزی مقابل بحرین ذوق زده نیستیم، چون تو را برای «هیچ» می‌خواهیم!

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است