چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 06 اسفند 1393 | 25 February 2015
مروری بر بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت روز ملی مهندس: واقعاً سر انسان [از این رقم‌ها] گیج می‌رود

رهبر انقلاب اسلامی در  دیدار اعضای ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی به نقش مجموعه‌های جوان مهندسی در مسائل انقلاب اشاره کردند و گفتند: « هم در دوران مبارزات انقلابی، دانشکده‌های فنی ما در همه جای کشور جزو پیشروان مبارزات بودند؛

هم بعد از پیروزی انقلاب، بخصوص در دوران دفاع مقدس.» ایشان خطاب به مهندس و با تاکید بر مسئله «ما می‌توانیم»خاطر نشان کردند: « در صادرات خدمات مهندسی ما بیشتر کارهای عمرانی را مشاهده می‌کنیم؛ شما کاری کنید که محصولات مهندسی کشور در مبادلات کشور حضور داشته باشند؛ یعنی واقعا بتوانیم ما محصول کارهای مهندسین خودمان در کارخانجات و در قطعه‌سازی و در بخش‌های گوناگون وسیع مهندسی را در بازار مبادلات بین‌المللی جهانی عرضه کنیم؛ این کار مهمی است که این هم از عهده‌ی شماها بر می‌آید؛ یعنی شماها در این زمینه الان مسئولیت دارید، داخل دولت یا مجلس هستید و میتوانید تصمیم بگیرید.»

 

ایشان خواستار کاهش واردات شده و گفته‌اند که فشار واردات، کشور را از پا در می‌آورد.

رهبر انقلاب رقم‌هایی را که درباره «بیست و چند میلیارد قاچاق» اعلام می‌شود، «عجیب و غریب و گیج‌کننده» توصیف کردند و با این وجود گفته‌اند نباید «به بهانه» جلوگیری از قاچاق، واردات رسمی را افزایش داد.

ایشان افزودند: «واقعا سر انسان [از این رقم‌ها] گیج می‌رود. آن‌وقت به بهانه‌ این‌که قاچاق نشود، ما راه را باز کنیم که از طریق قاچاق نیاید، از طریق گمرکات بیاید که ما بتوانیم سودی هم ببریم؛ این به نظر من منطق قوی‌ای نیست.»

رهبر انقلاب از مهندسان خواستند، کاری بکنند که محصولات تولید داخل «مقهور» واردات نشود: «کاری کنید که محصولات کشور مقهور واردات نشود. این محصولات همان محصولاتی است که در این بخشهای مختلف به‌وسیله‌ی جوانهای بااستعداد ما، مردان مؤمن ما، توانای ما، بعضاً نابغه‌ی ما دارد به‌وجود می‌آید و تولید میشود. این یک نکته است که به نظر من بسیار مهم است.»

ایشان همچنین با اشاره به سیاست اقتصاد مقاومتی اعلام کردند«شاید هزار مرتبه از طرف مسئولان» این کلمه به کار رفته باشد اما «با تکرار زبانی هیچ اتفاقی نمی‌افتد» و مجلس و دولت باید در این زمینه کاری انجام دهند.

ایشان در ادامه گفتند: «بگردید دنبال خلاءها، ببینید کجا ما خلاء داریم... اگرچنانچه شما توانستید این سنت طراحی و ابتکار در طراحی‌های نیازهای گوناگون را جا بیندازید، آن‌وقت همان سنت حسنه‌ای است که تا هروقتی که این در کشور وجود دارد، خدای متعال به شما ثواب خواهد داد. کارهایی را که خلاء کشور است، نیاز کشور است، این‌ها را دنبال بکنید. به‌هرحال امیدواریم که خداوند به شماها توفیق بدهد، کمک‌تان کند، بتوانید کارها را انجام بدهید.»

رهبر انقلاب در خاتمه به حضور مهندسان در مراکز مهم اشاره کردن و ادامه دادند: «هم در مجلس مهندس زیاد دارید، هم در دولت مهندس زیاد دارید، هم در بخشهاى گوناگون؛ به مسئولیت خودتان با استفاده از ابزار مهندسى واقعا توجه کنید و اهتمام بورزید؛ ببینید چه چیزهایى را بایست انجام داد، آنها را ان‌‌شاا... انجام بدهید.»

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است