چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 06 اسفند 1393 | 25 February 2015
تداوم چالش‌های روحانی و منتقدانش

صد نماینده مجلس در نامه‌‌ای از رئیس جمهور، خواستند که به جای، به گفته آنان، «پرداختن به مسائل حاشیه‌ای یا توهین و تحقیر منتقدین» به حل مشکلات متعدد اقتصادی و فرهنگی مردم ایران بپردازد.

 

این نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه خود نوشتند: «متاسفانه جناب‌عالی به جای استقبال از انتقادات دلسوزانه منتقدان به عنوان حق قانونی آنها، در نطق‌های مختلف خود توهین‌های متعددی را نثار آنها کرده‌اید. از ابتدای روی کار آمدن دولت حسن روحانی، تعدادی از نمایندگان مجلس ایران، شدیدا به انتقاد از عملکرد دولت او خصوصا در حوزه‌های سیاست خارجی، امور داخلی و فرهنگی پرداخته‌اند. حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با کسب بیش از ۱۸ میلیون رای، هفتمین رئیس‌جمهور ایران شد. نتایج نهایی اعلام شده توسط وزارت کشور ایران حاکی از اختلاف ۱۲ میلیونی میزان آرای آقای روحانی با نزدیک‌ترین رقیب او، محمدباقر قالیباف، بود. پس از روی کار آمدن دولت آقای روحانی برخی از اصولگرایان نسبت به حذف برخی در سمت‌های مدیریتی اعتراض کردند. از جمله محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، در این باره گفت:‌ «حذف اصول‌گرایان از پست‌ها از درو کردن هم گذشته است. پیش از آن نیز احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، بارها نسبت به گفته او «چیدن مهره‌های فتنه» در دولت حسن روحانی اعتراض کرده است. در مقابل این انتقادها، اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، گفته است: «دولت روحانی در مقابل اقیانوسی از خرابی‌هاست. با خزانه‌ی خالی و توپخانه‌ای پر از تندرو‌ها در روبه‌رویش. از اقلیتی افراطی که همه جور امکانات در انتخابات ۹۲ داشتند و شکست خوردند. حالا همه جمع شده‌اند که انتقام رای مردم را از دولت منتخب آنها بگیرند.

هاشمی رفسنجانی، نیز گفته بود که مشکلات باقی مانده از دولت قبل برای دولت آقای روحانی از مشکلات باقی‌مانده از دوره جنگ ایران و عراق هم «بدتر» است.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است