چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 06 اسفند 1393 | 25 February 2015
مجلس تصويب كرد: تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به زوج‌های جوان به جای وام ازدواج

نمایندگان مجلس مصوب کردند که هر یک از زوجین می‌توانند به جای وام ازدواج، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

 

سقف وام ازدواج براي هريك اززوجين هم اكنون 5ميليون تومان است. بدين ترتيب تصميم جديد مجلس وام زوج هاي جوان را 2 برابر خواهد كرد. البته اين را هم بايد درنظرداشت كه وام ازدواج بدون سود وقرض الحسنه بود اما وام خريد كالا تا 23درصد سوددارد.

در نشست علنی دوشنبه‌ی هفته‌ی جاري مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 94 تبصره الحاقی 13 را تصویب کردند، بر این اساس زوج‌های مشمول دریافت وام ازدواج می‌توانند به جای دریافت وام به صورت نقدی از تسهیلات فروش اقساطی استفاده کنند.

تسهیلات مزبور توسط تولیدکنندگان و فروشندگان متقاضی که عرضه‌کننده کالاهای بادوام داخلی هستند ارائه می‌شود و با بانک‌ها صرفاً پرداخت اقساط را تقبل می‌نمایند. بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظفند با درخواست فروشنده پس از اخذ تضمین‌های لازم از زوجین، پرداخت اقساط را تقبل کنند.

خریدار نيزموظف به پرداخت اقساط بانک می‌باشند و بانک عامل پرداخت اقساط را در سررسیدهای مذکور برای فروشنده یا فروشندگان تضمین می‌کند. سقف تسهیلات فروش اقساطی که بانک‌ها به موجب این تبصره مکلف به تضمین پرداخت اقساط آن هستند، در سال 1394 برای هریک از زوجین یکصد میلیون ریال است.

هزینه شماره گذاری خودرو : بین 50 تا 100 هزار تومان

مجلس شورای اسلامی  همچنين به نیروی انتظامی اجازه داد هزینه شماره گذاری خودروها را بین 50 تا 100 هزار تومان دریافت و به خزانه داری کل واریز کند.

براين اساس،به نیروی انتظامی اجازه داده شد بابت شماره گذاری خودروها اعم از نوشماره، نقل و انتقال و تعویض پلاک خودروهایی که ارزش آنها به قیمت رسمی یا کارشناسی توسط مراجع ذی ربط بیش از 500 میلیون ریال است را یک میلیون ریال و کمتر از 500 میلیون ریال را 500 هزار ریال دریافت و به خزانه داری کل واریز کند.

طبق بخش های هزینه ای این تبصره الحاقی منابع حاصل از این تبصره بابت

هزینه های پلاک و تقویت ناجا به مصرف می رسد.به این پیشنهاد از مجموع 197 نماینده حاضر در جلسه، 102 نماینده به آن رای دادند.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 94 مصوب کردند مبلغ 2 هزار میلیارد ریال از منابع قرض الحسنه بانکها در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند قرار گیرد .

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است