شنبه 04 خرداد 1398  
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 | 04 March 2015
سیری در اخبار هفته: چه کسانی با نتانیاهو هم‌صدا شده‌اند؟!

همزبانی دلواپسان با نتانیاهو

اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران، منتقدان داخلی مذاکرات اتمی را «همزبان» نخست وزیر اسرائیل توصیف کرد و گفت: «نتانیاهو آنجا اوباما را تهدید می‌کند و اینجا هم دلواپسان می‌گویند که ما اسرار را می‌گوییم. البته ما نمی‌دانیم این چه سری است.»

 

او با تاکید بر این که مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 به نتیجه نزدیک است، گفت: «همدلی ملت در این موضوع مهم است که متاسفانه به هر دلیل همدلی مقداری آسیب دیده است و مهم‌ترین پروژه دولت حل مشکلات خارجی است.»  وی تاکید کرده که تیم مذاکره کننده «بارها از سوی رهبری مورد حمایت قرار گرفته» و «با برنامه رهبری کارها را انجام می‌دهد.»

درهمین حال، علی لاریجانی نیز با اشاره به سفر نتانیاهو به آمریکا درباره موضوع مذاکرات هسته ای ایران، آن را شعبد‌بازی‌های سیاسی در صحنه بین‌المللی نامید و گفت: «کل این ماجرا به صورت یک شوی سیاسی در کنگره اجرا شد که نشانگر استخدام کنگره کشور بزرگی که داعیه مدیریت جهانی دارد در دست یک «رژیم پوشالی» است. این همه سروصدا و تبلیغات و حرف و نقل زیاد، چه حرف مهمی در سخنرانی نتانیاهو بود جز یک ساعت «شعار تکراری» و کف زدن نمایندگان وابسته کنگره واقعا تعجب آور بود.»  او در نهایت گفت: اگر اسرائیل اینقدر قدرت دارد که می تواند علی رغم توافق بین المللی به ایران حمله کند، نخست وزیر این رژیم چرا اینقدر دستپاچه به کنگره رفته و نگران قدرت ایران است؟ گرچه سخن او که آقای اوباما نیز در مصاحبه خود به آن اشاره کرد بی ارزش تر از آن است که بدان توجه شود.»

حاشیه‌ها به ضررمردم است

یک عضو جبهه پایداری نیز در واکنش به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی به شدت نسبت به وی انتقاد کرد و گفت: «مجلس به کسی دروغ نگفته است، دروغ را کسانی گفته‌اند که ادعای تقلب کردند.»  حمید رسایی در تذکری با اشاره به اظهارات اخیر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و با بیان این‌که «امروز به مجلس و تریبون مجلس توهین شده است» گفته اول این‌که نتانیاهو با مذاکرات مخالف است. چون معتقد است آمریکایی‌ها نباید همین «امتیازهای بی‌ارزش» را هم به ایران بدهند. در حالی که منتقدین در مجلس مخالفند، چون معتقدند که چرا دولت در برابر این همه امتیاز نقد به چند «امتیاز نسیه» دلخوش کرده است، ثانیا آیا ما با نتانیاهو «همنوا» شده‌ایم یا کسانی که در کودتای فتنه سال 88 با آن‌ها همراه شدند و در جریان ضدسوریه دقیقا اتهاماتی را که غرب به بشار اسد می‌زد را تکرار کردند؟»

وی از رفع نشدن تحریم‌ها گفته و تاکید کرد: «ما به دولت کمک می‌کنیم به جای این‌که به کدخدای دروغین اعتماد کند، به ملت‌اش اعتماد کند.»

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه «حاشیه‌سازی‌ها مضر به منافع ملی» است، گفت: «مقایسه دلمشغولی‌های نمایندگان در مذاکرات هسته ای با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی مقایسه مع الفارق و غیر منصفانه است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی سیاست‌های مذاکرات هسته ای توسط رهبری معظم مشخص گردید، مادامی که این چارچوب ها رعایت شود مذاکره کنندگان مورد حمایت همگان هستند.»

تربیت به رنگ صورتی

محی‌الدین بهرام محمدیان، رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفته متناسب نبودن نسبت جنسیت معلمان با دانش‌آموزان نگرانی تربیت به «رنگ صورتی» را افزایش داده است. محمدیان گفته غلبه رفتارهای زنانه و دخترانه در بین نوجوان و جوانان پسر از پیامدهای فاصله گرفتن مدارس از تربیت متناسب با جنسیت و سازماندهی نامناسب نیروی انسانی در دوره ابتدایی است. وی افزوده استفاده از زنان معلم در مقاطع ابتدایی برای دانش‌آموزان پسر منجر به رشد گرایش‌های زنانه و رفتارهای «نامتجانس» با جنسیت مردانه در میان این دانش‌آموزان خواهد شد. به گفته وی دانش‌آموزان پسر از پایه سوم ابتدایی به بعد نیازمند «برخورد با خلقیات مردانه»هستند و در پایه پنجم و ششم ابتدایی هم «حضور معلمان خانم» در کلاس‌های درس برای آنان نیز «مشکل‌زا» است. این مقام مسئول افزوده اگر آموزش و پرورش نتواند سامانه نیروی انسانی و سازمان دهی معلمان زن را اصلاح کند، معلم و دانش‌آموز، هر دو آسیب خواهند دید.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است