پنجشنبه 30 فروردین 1397  
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 | 04 March 2015
ازاين پس هر كس مي تواند با انجام ثبت سفارش، خودرو خارجي واردكند: انحصاردر واردات خودرو لغو شد

یک عضو شورای رقابت از لغو انحصاردر واردات خودروخبردادو گفت: بر اساس بخشنامه جدید هر کسی می تواند ثبت سفارش کند و خودروی خارجی وارد کشور کند.

 

وي در گفت‌وگو با فراخبر درباره طرح موضوع انحصاري شدن واردات خودرو باتوجه به ضوابط اخيرابلاغي وزارت صنعت،معدن وتجارت در جلسه شورای رقابت افزود: ما هفته قبل درباره ايجاد انحصاربراي نمایندگی هایی که خودروی خارجی وارد می کردند و شامل 35 نمایندگی می‌شدند اعتراض کردیم که باید این موضوع از انحصار خارج شود و فضا رقابتی باشد.

وي تصريح كرد :حاصل این اعتراض

جلسه اي با حضور محمدرضا نعمت زاده و طرح موضوع با وي شد و ما به این موضوع اشاره کردیم که هر ایرانی باید بتواند براساس شاخص ها و تعرفه ها خودروی موردنظر خود را وارد کند، بنابراین وي بخش نامه ای صادر کرد که از 1اسفند 1393 هر ایرانی می تواند از طریق گمرک خودرو مورد نظر خود را وارد کند، بنابراین موضوع از دستور جلسه شورای رقابت خارج شد.

درهمين حال رئيس شوراي رقابت نيز دراين باره گفت: به اعتقاد شورای رقابت اگر امتیاز کالاهای سرمایه‌ای از جمله خودرو به واردکنندکان رسمی داده شود در بازار نوعی انحصار ایجاد خواهد شد لذاما در جلسات خود با وزارت صنعت درخواست كرديم امکان واردات خودرو توسط ساير اشخاص حقیقی و حقوقی نیز فراهم شود.

رضا شيوا با بیان اینکه قرار شده این افراد بابت واردات خارج از نمايندگي رسمي ، سه درصد ارزش CIF خودرورا برای گارانتی به نمايندگان رسمی پرداخت کنند، افزود: بااين تدبيرهم موضوع انحصار وهم دغدغه گارانتي نبودن برخي خودروهاي وارداتي رفع شد.

وي خاطرنشان كرد :حال اگر واردکنندگان خودرودر مورد این درصد اعتراضی دارند باید این موضوع را با وزارت صنعت در میان بگذارند و با این وزارت خانه به توافق برسند.

رئیس شورای رقابت اضافه کرد: با توجه به اصلاح ضوابط قیمت گذاری خودروهای وارداتی ،شورای رقابت دیگر در حوزه بازار این خودروها ورود پیدا نخواهد کرد.

از سخنان خود گفت: طی نیمه نخست امسال ما شاهد رشد ۶ درصدی در بخش صنعت بوده ایم که در این میان، تولیدات در زمینه های مختلف، متفاوت بوده اما به طور غالب روند افزایشی داشته است.

وی ادامه داد: به طور مثال در صنعت خودرو رشد ۷۰ درصدی حاصل شده که این خود موجبات فعال سازی بسیاری از صنایع پایین دستی و صنایع قطعه سازی شده است.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
article thumbnail رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با فراخبر: ما شعار می دهیم و عمل نمی‌کنیم

عبدالرضا عزیزی، نماینده‌ی 46ساله مجلس است که در شهر شیروان به‌دنیا آمده و یک پزشک است. او که اکنون ... متن کامل
 
article thumbnail حميدرضا عراقي، مديرعامل شركت ملي گاز ايران درگفت وگو با فراخبر: قطر600ميليون مترمكعب از پارس جنوبي مي برد،ايران فقط 350 تا!

بحث قيمت گاز و افزايش آن در سال آينده به‌طورحتم يكي از دغدغه‌هاي مردم در كنار افزايش قيمت سايرحامل‌هاي ... متن کامل
 
article thumbnail کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با فراخبر: توافق هسته‌ای، اسرائیل را به عقب می‌راند

سازمان هواپيمايي كشوري حداكثر نرخ‌هاي قانوني بليت هواپيما درمسيرهاي پرتردد رااعلام كرد. به گزارش فراخبر، اين سازمان حداكثر نرخ بليت هواپيما در 13مسير پرترافيك ... متن کامل
 
article thumbnail اصغري مهرآبادي، قائم مقام وزير راه و شهرسازي در مسكن مهر، درگفت وگو با فراخبر عنوان کرد: پرداخت پول اضافه براي مسكن مهر، ممنوع!

پروژه‌ی مسكن مهر يكي از بزرگ‌ترين و پرحاشيه‌ترين پروژه‌هايي بودكه هم دولت هاي قبل وهم دولت يازدهم را درگيرخودكرده ... متن کامل
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است