چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 | 04 March 2015
احتمال فروش بنزين دارای آب درحدصفر است!

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور گفت: امکان اختلاط آب با بنزین و فروش آن در جایگاهها در حد صفر است.

 

بیژن حاج محمدرضا در مصاحبه با خبرنگارفراخبر افزود: به دلیل تفاوت وزن مخصوص بنزین و سایر مایعات، اگر فردی اقدام به ریختن آب در بنزین کند، آب در کف مخزن قرار می گیرد و از آنجا که نازل ها از کف مخزن برداشت می کند، اگر در مخزنی آب باشد به باک اولین ماشین می رود و ماشین را در همان جایگاه عرضه بنزین از کار می اندازد.

وي اظهارداشت: علاوه بر این، مسئولان جایگاهها مکلفند با استفاده از خمیرهای آب یاب روزانه مخازن را کنترل کنند تا آبی وارد این مخازن نشده باشد و  در غیر اینصورت خسارت بالایی به خود پمپ های مخازن وارد می شود.

حاج محمدرضا همچنین از نظارت های شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی بر جایگاه های عرضه بنزین در سراسر کشور خبر داد و گفت : بنزین جایگاهها مستقیم از انبارهای شرکت پالایش و پخش بارگیری می شود و با نظارت دقیق، تا لحظه تحویل به جایگاه امکان باز شدن پلمپ آن نیست.

رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت تصریح کرد: جایگاه داران هم مکلف هستند قبل از تحویل سوخت از نفتکش، از سوخت تحویلی آزمایش بگیرند و بعد از تایید، اجازه تخلیه صادر می شود.

حاج محمدرضا  افزود: یک سیستم نظارتی دیگر هم در جایگاه ها وجود دارد که شامل دفتر مخازن است و میزان بنزین دریافتی، بنزین فروخته شده و کسری یا مازاد بنزین را ثبت می کند و این دفاتر در معرض دید بازرسان و ناظران ما و شرکت پالایش قرار می گیرد.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است