چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 | 04 March 2015
اوراق پاداش سهامداری به بورس مي‌آيد

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار از عرضه اوراق پاداش سهامداری طی هفته آینده خبر داد و گفت: این اوراق 2رگه یا ممتاز است که برای یک دوره حدودا یکساله بازدهی  30درصدی را تضمین می کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، علی صحرایی افزود: برنامه ریزی های بورس به گونه ای است که این اوراق طی هفته آینده به بازار عرضه و اجرایی شود.

وي ادامه داد: صندوق های سرمایه گذاری که پرتفوی مشخصی را اعلام می کنند، براساس آن شاخص سود به قیمت سهام شان مشخص می شود. سپس در پرتفویی که در مرکز مالی به فروش می رسد، برای سهامدارانی که تا پایان فروردین ماه 95 مالک این اوراق باشند، بازدهی 30 درصدی تضمین می شود.

وی تصریح کرد: اگر هم شاخص سود به قیمت بالاتر از بازدهی 30 درصد باشد، خود سهامداران اقدام به فروش در بازار می کنند. یعنی این اوراق یک اختیار فروش ضمنی را در خود دارد.

صحرایی درباره روش عرضه این اوراق توضیح داد: روش عرضه شرکت بورس به صورت ثبت دفتری است و ممکن است براساس شرایط بازار محدودیت هایی نیز برای تقاضا ایجاد کند.

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار مزیت این اوراق را جذب جریان های نقدی موجود در بازار دانست و اظهار داشت: این اوراق ریسک پذیری کمتری دارد و کسی که در این اوراق سرمایه گذاری کند، مطمئن است که قطعا بازدهی 30 درصدی یا حتی ممکن است بیشتر از آن را دریافت کند. به طور کلی می توان گفت این اوراق مطلوب تر از اوراق تبعی است.

وی ادامه داد: مزیت این اوراق با بازدهی ثابت و مزایای سرمایه گذاری در سهام است و جزو اوراق دورگه یا ممتاز محسوب می شود و به نظر ما اوراق پاداش سهامداری با استقبال شدیدی مواجه می شود.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است