چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 | 04 March 2015
خبرها ونظرها پیرامون اعضای جدید هیئت مدیره‌ی خانه‌ی سینما: هیئت مدیره‌ی خانه‌ی سینما خانه تکانی شد

برگزاری انتخابات هیئت مدیره‌ی خانه سینما در حالی این هفته برگزار شد که این رویداد را پس از چند سال فراز و فرودی که این نهاد صنفی طی کرد باید مهمترین اتفاق دانست. انتخاباتی که هیئت مدیره خانه سینما را به کلی تغییر داد و حالا باید دید آیا هیئت مدیره‌ی جدید عسگر پور را بار دیگر به عنوان مدیرعامل انتخاب می کند؟

 

به قول فرهاد توحیدی همه کسانی که به عنوان هیات مدیره در خانه سینما انتخاب شدند افرادی هستند که طی سال‌های گذشته بیشترین فعالیت صنفی را داشته اند. سخنگوی خانه سینما که هنوز پست خود را به فرد جدید تحویل نداده است، پس از انتخابات بیان کرد: عضویت در هیات مدیره خانه سینما مدال نیست که به سینه بزنیم. این به معنای نشانی برای خدمت به سینما است و کار طاقت فرسایی است که نیاز به اعصاب پولادی و کفش آهنین دارد. عبدا... اسفندیاری به عنوان بازرس خانه سینما انتخاب شده است و باید امیدوار بود که اصناف مایه قدرت خانه سینما باشند و حضور صنوف مختلف باعث قدرت بیشتر خانه سینما می شود.

۲۱ نامزد برای انتخابات هیات مدیره در نظر گرفته شده بود و حالا مطابق اساسنامه جدید، هیات مدیره خانه سینما ۴۵ روز وقت دارد تا رییس و مدیرعامل جدید را انتخاب کند. با رای اعضا محمدرضا مویینی، ابراهیم مختاری، بهمن اردلان، کامران ملکی، آتیلا پسیانی، شادمهر راستین، سید مهدی خادم اعضای هیات مدیره جدید خانه سینما انتخاب شدند و علی آشتیانی پور عضو علی البدل اول و محمدرضا سکوت عضو علی البدل دوم انتخاب شدند و ابوالحسن داوودی که گمانه زنی های بسیاری برای حتی مدیرعاملی او در این روزها مطرح بود رایش به حد نصاب نرسید. ایمان کریمیان هم به عنوان بازرس

علی البدل انتخاب شد.

محمدرضا مویینی که بیشترین رای را در این دوره به دست آورد تدوینگر و عضو هیات مدیره کانون تدوین‌کنندگان سینمای ایران در ۶ دوره و عضو هیات‌مدیره خانه سینما در دوره پنجم و ششم بوده است. شادمهر راستین عضو هیات مدیره جدید خانه سینما با اشاره به برگزاری مجمع عمومی خانه سینما در روز   ۱۱ اسفند،  بیان کرد: نزدیک به ۱۰ جلسه شورای صنوف به صورت مستمر با یکدیگر جلسه داشتند و اگر این آرامش و سرعت عمل بی‌سابقه را در مجمع عمومی خانه سینما دیدید به این دلیل است که در جلسات قبل بحث های بنیادینی برای معرفی نامزدها انجام شده بود.

وی ادامه داد: از مدتی پیش تمام کاندیدها برنامه های خود را برای پیشرفت خانه سینما در جلسات مختلف اعلام کرده بودند. همچنین هر صنفی به نامزدهای خود برای حضور در هیات مدیره خانه سینما آگاهانه رای داده بود که می توان آن را تجربه خوبی دانست.

این فیلمنامه نویس بیان کرد: با توجه به اینکه اولین بار است خانه سینما با این پیش فرض جلو می رود که امکان دارد از حمایت های مادی و معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبرا باشد، با اعتماد به نفسی به خود رای داد و همین مساله مسئولیت هیات مدیره جدید خانه سینما را سنگین تر کرده است.

وی توضیح داد: طی دوره های گذشته چنین فشردگی در آرا و بالای ۵۰ درصد نداشتیم، به این معنا که بین نامزدها معمولا اختلاف زیادی وجود داشت و یک نامزد بالای ۷۰ درصد و نفر بعد با ۳۰ درصد رای می آورد اما این فشردگی آرای بالای ۵۰ درصد بی سابقه بود. اعضای علی البدل با اعضای اصلی هیات مدیره تنها یک رای فاصله داشتند. راستین در پایان تاکید کرد: چنین رای گیری برای انتخاب هیات مدیره خانه سینما نشان دهنده این است که این مجمع ماحصل تلاشی بود که از گذشته آغاز شده و نمود بیرونی آن به خوبی دیده شد.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است