چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 | 04 March 2015
جدال رسانه‌ای رفقای قدیمی؛ سوژه‌ی جدید ژنرال: صبح دعوا، عصر آلبالو پلو با گوشت اضافی!

با آغاز یک جنگ رسانه‌ای بین دو رفیق قدیمی، سرمربی استقلال دوباره بنا را به پاسخ دادن گذاشت و در مصاحبه ای رادیویی نزدیک به 20 دقیقه با ذکر جزییات به حرف‌های «علی فتح‌ا...‌زاده» پاسخ داد و او را متهم کرد که در روزهای حساس آبی‌ها فضای تیم را به هم می‌‌ریزد. این مصاحبه یک کلید واژه مهم داشت و آن استفاده مداوم قلعه‌نویی از جمله «اون موقعی که استقلال دسته سه بازی می‌‌کرد، کجا بودی؟» بود.

 

خودشان را با استقلال و قلعه‌نویی مطرح می‌‌کنند

شما به بازی پرسپولیس و لخویا که نگاه می‌کردید لذت می‌بردید. دیدید پیشکسوتان این تیم چه صحنه‌های زیبایی را دور هم به وجود آورده بودند. همه پیشکسوت‌ها آمده بودند که به پرسپولیس کمک کنند. اما برای من جالب است که این دوستان می‌آیند خودشان را با مصاحبه‌هایی که انجام می‌دهند یک‌ماه مطرح می‌کنند. راجع به استقلال حرف می‌‌زنند یا درباره قلعه‌نویی صحبت می‌کنند.

زمانی که استقلال دسته سومی بود...

آقای فتح‌ا...‌زاده عزیز، زمانی که استقلال دسته سه بود، همه بازیکن‌ها دو سال خانه ما بودند. من همان آدم هستم. بازیکن و طرفدار تیمی که هیچکدام از این آقایان آن زمان از10کیلومتری استقلال رد نمی‌شدند. بروید از علی آقای جباری و اولیایی، نعلچگر و ملک احمدی بپرسید؛ من با استقلال قهرمان آسیا شدم، بعد از 11ماه به فوتبال برگشتم. پایم را هم عمل کرده بودم. آن زمان استقلال دسته سه بود. یک سال و نیم بازیکنان نه پول می‌گرفتند و نه جایی داشتند. آن زمان خانه ما امیرآباد بود بچه‌ها می‌آمدند خانه ما استراحت می‌کردند. بعد ها همان تیم رفت نایب قهرمان لیگ شد.

کی از پله‌ها بالا رفت تا عکس بگیرد؟

من همانی هستم که تیم سیزدهم جدول را از آقای فتح‌ا...‌زاده تحویل گرفتم. مگر استقلال در زمان آقای فتح‌ا...‌زاده سیزدهم جدول نبود. اینها در زمان کی بود؟ می‌گویم ما و هیچ وقت هم نمی‌گویم من. آن سالی که شرایط استقلال بحرانی بود مگر ما نیامدیم تیم را جام حذفی قهرمان کردیم تیمی که لیگ را از دست داده بود. بعد هم جام را بردیم خانه آقای پورحیدری! مگر وقتی قهرمان شدیم مگر نگفتیم اینجا سهم حجازی و فیروز کریمی استاد من هست؟ مگر من بعد از بازی با کره نگفتم ما مقصر هستیم؟ اگر اتفاقی بیفتد مسئولیت این تیم با من است. مگر آن زمان که استقلال قهرمان شد من رفتم از پله ها بالا که عکس بگیرم؟!

فولاد چگونه قهرمان شد؟

ما باید حرف‌های فنی بزنیم. بالاتر از برزیل سراغ دارید؟ تیم‌ملی برزیل یک بازیکن را از دست می‌دهد 10 تاگل می‌خورد. بیاییم راستش را به مردم بگوییم که فولاد با شایستگی قهرمان شد. این باشگاه با یک تیم کامل شروع کرد و تمام شد. مگر بختیار رحمانی کم بازیکنی بود؟ شریفات و عبدا... کرمی بازیکنان کوچکی هستند؟ اما مربی این تیم می‌دانست که از ابتدا تا انتها بازیکنش را در اختیار دارد. ما نباید به مردم دروغ بگوییم. الان هم اگر این بازیکنان را ندارد بخاطر این است که سرباز هستند و یک مشکل بیرونی دارند نه مشکل مدیریتی.

در تراکتورسازی هم جباری و کرار را نداشتم

من نوع مربی‌گری‌ام این است که یک لیدر، یک بازیساز و یک هافبک دفاعی خوب لازم دارد. در هر تیمی هم رفته‌ام همینطور بوده است. در استقلال، سپاهان و تراکتور. هر مربی برای خودش یک فلسفه بازی دارد، یک روشی دارد. من چند تا بازی را به شما نشان دهم که روی نیمکت استقلال فقط 14نفر نشسته بودند؟ آقایان می‌گویند فولاد مگر آندو و جباری را داشت؟ من باید پاسخ دهم که بختیار رحمانی یکی از بهترین بازی‌سازهای آسیا است. الان هم عامل بیرونی نمی‌گذارد بازی کند، نه عامل مدیریتی!

فتح‌ا...‌زاده نمی‌ خواهد با من کار کند

خیلی جالب است ... به من گفته اند که ایشان جایی عنوان کرده که اگر بخواهد به استقلال بیاید دوست ندارد با من کار کند. در حالی که تیم در کورس قهرمانی است. انجام چنین مصاحبه‌هایی معنی دارد؟ به غیر از اینکه بخواهند ذهن بازیکنان ما را به‌هم بزنند. آقای منصوریان آقای مجیدی همه بازیکنانی که برای تیم زحمت کشیده‌اند بیایند، قدمشان روی چشم. تیم را تحویل بگیرند. زحمت بکشند. من خودم به علی منصوریان توصیه کردم. به محمود فکری و مرفاوی همینطور.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است