چهارشنبه 05 تیر 1398  
چهارشنبه, 20 اسفند 1393 | 11 March 2015
همایش سربازان جبهه تولید و تجارت در هتل پارس برگزار شد

همایش سربازان جبهه تولید و تجارت در هتل پارس مشهد با حضور جمع کثیری از فعالان اقتصادی  خراسان رضوی که تاکنون بی سابقه و یا کم سابقه بوده است، برگزار شد. در این همایش نامزدهای جبهه تولید و تجارت ضمن معرفی خود، به تشریح مهم ترین برنامه های خود در اتاق بازرگانی پرداختند.

اقتصاد مقاومتی نیازمند بخش خصوصی توانمند

پیشکسوت تولید صنعتی در خراسان رضوی گفت: اقتصاد مقاومتی نیازمند بخش خصوصی توانمند، متعهد و سالم است.

محسن شرکا در همایش  سربازان جبهه تولید و تجارت اظهار داشت: امیدوارم در اصلاح قانون اتاق‌های بازرگانی نمایندگان مجلس کمک کنند. وی افزود: ما در مسیر درست قرار گرفته‌ایم، امیدواریم نامزدهای دوره آینده اتاق بازرگانی توان خود را به‌کار گیرند.

شرکا ادامه داد: اتاق بازرگانی باید نقش پدری خود را در ایجاد اعتماد اجتماعی ایفا کند، عدم ورود اتاق به مسائل اقتصادی و اجتماعی صنعتگران و سرمایه‌گذاران را گرفتار کرده است.

شرکا گفت: پرسشگری می‌تواند مکمل کار اتاق‌های بازرگانی باشد. تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بخش خصوصی توانمند، متعهد و سالم است. اگر مخابرات را به نهادی واگذار می‌کنند، اگر بخش دولتی و شبه‌دولتی شکل می‌گیرد، ایراد از ماست که بخش خصوصی را توانمند نکرده‌ایم.

روابط با کشورهای جهان، اقتصاد محور باید باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: در جهان امروز باید نوع روابط با کشورهای جهان بجای سیاسی محوری، اقتصاد محور باشد.

هادی شوشتری اظهار داشت: بر اساس اصول متعدد قانون اساسی اداره امور عمومی بر عهده آرای عمومی است. وی ادامه داد: در طی سال‌های گذشته با الگو گیری از کشورهای درحال‌توسعه مانند ۲۰۲۰ مالزی، سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ با استفاده از نظرات کارشناسی تدوین شد.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نباید مبتنی بر پتانسیل‌های درون کشوری‌ باشد، نباید در گستره ۱۶۰۰ کیلومتری دیوار بکشیم، به نقل پدر مدیریت بازاریابی به دنبال فرصت سازی، بازار سازی و به دنبال سلیقه سازی باید باشیم.

وی با اشاره بر انتخابات اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی بیان داشت: کسانی که می‌خواهند در عرصه رشد اقتصاد ورود پیدا کنند برای ایفای نقش باید آماده باشند و مشاور خوبی برای قوه حاکمیتی باشند.

شوشتری ادامه داد: دستگاه اقتصادی ما باید بازار ۲۵۰ میلیونی آسیای میانه را تعریف کند و حضور مؤثر داشته باشد، دیگر نباید سلطان از دست دادن فرصت‌ها نامیده شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  بیان داشت: در آینده انتظار داریم هیئت همراه رئیس‌جمهور به کشورهای دیگر بجای هیئت‌وزیران، هیئتی متشکل از فعالان اقتصادی باشند و روابط اقتصادی را توسعه دهند.

وی با اشاره بر اینکه سازمان تجارت جهانی در ۲۵۰ سازمان بین‌المللی بعد از سازمان ملل قرار دارد، افزود: ایران باید خود را برای ایفای نقش در سازمان تجارت جهانی آماده نماید تابجای  رویکرد واردات گرا، صادرات محور شویم.

شوشتری در انتها بابیان اینکه برنامه ریزی باید به سمتی باشد که روابط با کشورهای جهان بجای سیاسی محوری اقتصادمحور باشد، گفت: خوشبختانه در انتخابات این دوره اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی کسانی حضور دارند که در عرصه ملی توانایی دارند.

با افتخار به معوقات بانکی مخالفم

عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی نیز گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری افرادی که وام گرفته اند و در جایی دیگر خرج کرده اند، مجرم هستند براین اساس با نگرشی که از این افراد حمایت می کند مخالف هستم.

محمد حسین روشنک ‏به سخت گیری بانک ها برای پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان اشاره و اظهار کرد: تعداد اندکی از وام گیرندگان که آمارشان زیر یک درصد است باعث شده اند بانک ها به بهانه بدحسابی آن ها، دیگر تولید کنندگان و صادرکنندگان را با مشکل مواجه نمایند. وی ادامه داد: عملکرد بانک ها قابل دفاع نیست. بانک ها به بنگاه های تولیدی و تجاری اجحاف می کنند.

وی اظهار کرد: نباید در اتاق بازرگانی افراد را به گروه‌های خودی و غیرخودی تقسیم کرد.

روشنک اضافه کرد: باید فضا را برای ورود چهره‌های جوان و افرادی که در کارآفرینی خود موفق هستند در اتاق بازرگانی فراهم کرد. وی گفت: باید به تولید در تمام بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن توجه شود و تولید صادرات محور را برای رونق اقتصادی در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم. وی با انتقاد از یک در هزار گفت: باید اتاق براساس حق عضویت اداره شود. اخذ یک در هزار موجب شده تا اتاق به زور قانون از فعالان اقتصادی پول بگیرد و این امر باعث فاصله گرفتن فعالین اقتصادی از اتاق شده است.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است