چهارشنبه 05 تیر 1398  
شنبه, 03 خرداد 1393 | 24 May 2014
سرانه صادرات استان به 500دلار می رسانیم

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس سازمان صنعت و معدن خراسان رضوی
سرانه صادرات استان به500دلار می رسانیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر صادرات خراسان رضوی حدود 2 میلیارد دلار است و برای تحقق افزایش سرانه صادرات در کشور صادرات خراسان رضوی باید یک و نیم برابر شود.
راضیه علیرضایی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم مقرر است کشور در پایان سال 94، سرانه 500 دلار صادرات داشته باشد, گفت: بر این اساس، استان خراسان رضوی با 5/6میلیون جمعیت، باید 2/3 میلیارد دلار صادرات داشته باشد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر صادرات استان خراسان رضوی حدود 2 میلیارد دلار است.علیرضایی با بیان اینکه 30 درصد صادرات ما باید صادرات کالاهای با تکنولوژی‌های میانه و بالا باشد، عنوان کرد: هم‌اکنون میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی از استان 2 میلیون دلار است که باید به رقم یک میلیارد دلار برسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تأکید کرد: در این راستا، طراحی فرایند صدور کالا و خدمات فنی و مهندسی، رفع موانع و تضمین حمایت‌های لازم و استفاده از حمایت‌های هم راستا که نیاز به اتاق فکر دارد از اهمیت برخودار است.
علیرضایی تصریح کرد: رسیدن به هدف یک میلیارد دلاری صادرات خدمات فنی و مهندسی نیازمند برنامه‌ریزی و نقشه مدون با الگوهای اقتصادی دانش محور است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: اگر بخواهیم فقط روی یک محصول سرمایه گذاری کنیم، سهم صادرات استان افزایش نمی یابد و باید کاری کنیم که رقابت‌پذیری در محصولات مختلف استان افزایش یابد.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم جایگاه خود را حفظ کنیم راهی جز این نداریم که سهم صادرات با تکنولوژی را بالا ببریم، ادامه داد: برای حل مشکلات اقتصادی و اشتغال در خراسان رضوی نیاز به رشدی هشت درصدی در اقتصاد استان داریم.

وی درخصوص راهکارهای سازمان صنعت،معدن و تجارت برای حمایت از تولید صادرات محوراظهارداشت: برنامه ریزی برای تشویق واحدهای تولیدی صنعتی به ورود مواد اولیه و کالاهای نیم ساخته به منظور تولید و صادرات مجدد نیز در دستور کار این سازمان قرار گرفته تا با این عمل از یک سو واحدها با ظرفیت کامل تولید کنند و از سویی اشتغال بیشتر انجام شود.

برگشت به صفحه اول فرستادن به ایمیل ارسال به دوستان در فیس بوک به اشتراک بگذارید مشاهده در قالب PDF فایل پی دی اف چاپ نسخه چاپی
  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

   
feed-image خبر خوان سايت
3 1 6Copyright 2007-2012 © Beroozresani
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است